Virtual i İzmirli ekspertiz Selas ile güçlerini birleştirdi

İsviçre merkezli KOBİ sigortacılığında hizmet veren teknoloji şirketi Virtual i ile İzmir merkezli sigorta sektörünün önde gelen ekspertiz şirketi Selas Sigorta Eksperliği Ltd. Şti.güçlerini birleştirdi.

Sigorta şirketlerine teknoloji desteği veren İsviçre merkezli Virtual i,sigorta endüstrisinde risklerin daha yönetilmesi için geliştirdiği VRS platformunun saha kullanımına yönelik olarak Ege Bölgesi’nin önde gelen ekspertiz firmalarından Selas ile güçlerini birleştirdi. Virtual i , Selas’ı “Ege Bölgesi Çözüm Ortağı” olarak atayarak, çok daha güçlü bir şekilde yollarına devam etme kararı aldılar.

Haziran 2019’da işbirliğine imza atılması sonrasında Selas ekibi, ilk iş olarak Türk sigorta endüstrisi için önemli bir yer edinecek olan Orta Doğu Bölgesi’nde iki önemli ve büyük sigortalısına 2 başarılı ziyaret gerçekleştirdi.

Virtual i, İsviçre merkezli, yeni nesil teknolojik altyapı farklılığı ve zenginliği ile özellikle KOBİ sigortacılığında sektörde yeni bir sayfa açacak Risk Mühendisliği Platformunu ( VRS ; Virtual Risk Space ) sektöre kazandırmış bir şirket. Virtual i / VRS platformu; sektörde uzun yıllar deneyime sahip sigorta profesyonellerinin, yerli & yabancı yazılımcılar ve Yönetim Kurulu’nda yer alan Houston Üniversitesi’nin değerli yapay zekâ hocaları ile geliştirmiş oldukları bir Risk Değerlendirme platformu.

Yapılan açıklamada, Virtual i bu platform ile sigorta sektöründe risk seçiminin artık geleneksel yöntemlerle değil, veri merkezli, şeffaf, eş zamanlı ve ekonomik bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlayacak. Geliştirmiş oldukları risk mühendisliği çözümü ve risk analizine entegrasyonları ile geleneksel iyi niyet bazlı risk değerlendirme yaklaşımından, analitik veri merkezli ve dinamik fiyatlama tekniğine geçişte önemli bir basamak olmayı planlıyor.

Selas Sigorta Eksperliği Ltd. Şti. ise kurucu ortaklarının değişik sektör ve alanlarda kazandıkları geniş tecrübe ve bilgi birikimini; yangın, doğal afet, hırsızlık, mühendislik, inşaat ve nakliyat hasarlarının araştırılması, doğru ve hızlı şekilde değerlendirilmesinin teminini sağlamak için sigortacılık sektörüne hizmet sunuyor.
2012 yılından bu yana İzmir Karşıyaka merkez ofisinde faaliyet gösteren Selas Eksperlik, Balıkesir / Ayvalık ilçesine açtığı şube ile de bu bölgede hizmet vermeye devam ediyor.

Yapılan ortak açıklamada, sigorta endüstrisinde risklerin daha iyi yönetilmesi için geliştirdikleri VRS platformunun saha kullanımında, Ege Bölgesinin çok değerli ekibi Selas ile güçlerini birleştiren Virtual i , SELAS’ı “Ege Bölgesi Çözüm Ortağı” olarak atayarak, Ege Bölgesi’nde çok daha güçlü olarak yollarına devam etme kararı aldılar. Açıklamada, “Bu iş ve güç birliğinin sigorta sektörüne fayda sağlamasını temenni ederken, yeni bir dönemin habercisi ve yaratıcısı olarak, bu ekibin sinerjisini bizler de tebrik etmek isteriz.” denildi. Açıklamada, Haziran 2019 yılında işbirliğine imza atılması sonrasında, Selas ekibinin, Türk sigorta endüstrisi için önemli bir yer edinecek olan Orta Doğu Bölgesi’nde iki önemli ve büyük sigortalısına 2 başarılı ziyaret yaptıklarının da altı çizildi.

17 Temmuz 2019

İlgili Haberler

Yazarlar