Eski İngiltere Başbakanı: Brexit’i durdurun

Blair, "her gün Brexit'in Britanya'ya olan zararına ilişkin olarak yeni bir kanıt getirildiğinden"  söyledi.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmama ihtimali doğdu. Eski Başbakan Tony Blair cumartesi günü yaptığı açıklamada Brexit’in durdurulmasının ciddi ekonomik hasarlardan kaçınmak için “gerekli” olduğunu savundu.

Insurance Journal’ın haberine göre, Blair’in Küresel Değişim Enstitüsü tarafından yayımlanan makalesinde, AB liderlerinin Birleşik Krallığı blokta tutmak için “reforma istekli olabileceğini” yazdı.

Eski Başbakan, bu reformun serbest dolaşımda uzlaşma ve İngiltere’nin göçü sınırlandırma hedefiyle çatışan AB’nin ilkelerinden ödün vermeyi de içerebileceğini öne sürdü. Blair, İngiltere ve Avrupa’daki şartların, Haziran 2016’da İngiltere’nin AB üyelik referandumundan bu yana değiştiğini söyledi.

Avrupa, Fransa’nın merkezci Başkanı Emmanuel Macron da dahil olmak üzere yeni liderlere sahip. Ve İngiltere’de, Muhafazakâr hükümet geçen ay yapılan seçimlerde bir gerileme yaşadı.

Sky News’e de konuşan Blair, “her gün Brexit’in Britanya’ya olan zararına ilişkin olarak yeni bir kanıt getirildiğinden”  bahsetti. Blair, Haziran 2016 AB üyelik referandumundan bu yana ekonomik büyümenin keskin bir düşüş yaşayarak yavaşlamasına dikkati çekti. Blair, Brexit hakkında “Bu bize gerçek bir hasara neden oluyor. Buna şüphe yok. Kesinlikle olmamalı” diye konuştu.

İlgili haberler

İngiliz sigortacılardan Brexit araştırması

‘Brexit’ yarışında Dublin, Frankfurt’u geçti

İngiliz sigortacılardan hükümete Brexit uyarısı

17 Temmuz 2017

İlgili Haberler

Yazarlar