Oğul Doğa Gökşin

Eski İngiltere Başbakanı: Brexit’i durdurun

Blair, "her gün Brexit'in Britanya'ya olan zararına ilişkin olarak yeni bir kanıt getirildiğinden"  söyledi.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmama ihtimali doğdu. Eski Başbakan Tony Blair cumartesi günü yaptığı açıklamada Brexit’in durdurulmasının ciddi ekonomik hasarlardan kaçınmak için “gerekli” olduğunu savundu.

Insurance Journal’ın haberine göre, Blair’in Küresel Değişim Enstitüsü tarafından yayımlanan makalesinde, AB liderlerinin Birleşik Krallığı blokta tutmak için “reforma istekli olabileceğini” yazdı.

Eski Başbakan, bu reformun serbest dolaşımda uzlaşma ve İngiltere’nin göçü sınırlandırma hedefiyle çatışan AB’nin ilkelerinden ödün vermeyi de içerebileceğini öne sürdü. Blair, İngiltere ve Avrupa’daki şartların, Haziran 2016’da İngiltere’nin AB üyelik referandumundan bu yana değiştiğini söyledi.

Avrupa, Fransa’nın merkezci Başkanı Emmanuel Macron da dahil olmak üzere yeni liderlere sahip. Ve İngiltere’de, Muhafazakâr hükümet geçen ay yapılan seçimlerde bir gerileme yaşadı.

Sky News’e de konuşan Blair, “her gün Brexit’in Britanya’ya olan zararına ilişkin olarak yeni bir kanıt getirildiğinden”  bahsetti. Blair, Haziran 2016 AB üyelik referandumundan bu yana ekonomik büyümenin keskin bir düşüş yaşayarak yavaşlamasına dikkati çekti. Blair, Brexit hakkında “Bu bize gerçek bir hasara neden oluyor. Buna şüphe yok. Kesinlikle olmamalı” diye konuştu.

İlgili haberler

İngiliz sigortacılardan Brexit araştırması

‘Brexit’ yarışında Dublin, Frankfurt’u geçti

İngiliz sigortacılardan hükümete Brexit uyarısı

17 Temmuz 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar