Quick Sigorta suistimali yakaladı

Quick Sigorta Hasar Ekibi hasar talebiyle ilgili dikkatli bir şekilde takip yaparak kameraya yansıyan kaza yapma hazırlıklarına ilişkin görüntülere ulaşıyor.

Quick Sigorta kendi internet siteleri QBLOG’da “sigorta suistimali”ne ilişkin bir video paylaştı. Görüntülere göre başka bir yerde ve farklı bir şekilde kaza yapmış iki aracın sahibi aralarında anlaşıp mizansen yaratarak bir planladıkları bir dört yol ağzında kaza süsü veriyorlar. Etrafa cam parçaları atıp fotoğraflıyorlar.  Quick Sigorta Hasar Ekibi ise konuyu dikkatli bir şekilde takip ederek görüntülere ulaşıyor. Sitelerinde yer alan habere göre ilgili taraflar söz konusu görüntüler sonrasında Quick Sigorta’ya hasarla ilgili feragatname veriyor.

Görüntüleri izlemek için tıklayınız

QBLOG’da yer alan haber şöyle:

Sigorta şirketlerinin maliyetlerini etkileyen değişik faktörler vardır. Bunların içinde özellikle bir tanesi ise fiyatların yükselmesi konusunda ciddi bir etkiye sahiptir; “Sigorta Süistimali”

Quick Sigorta olarak bu türde suiistimal örneklerini sizinle paylaşacağız. Sigorta bilinci olmayan, sigorta şirketlerini sahte belge ve dokümanlar ile dolandırmaya çalışan ve nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen bu kişileri aynı zamanda hukuki zeminde de takip edeceğiz.

Sizce arka arkaya giden iki araç nasıl burun buruna çarpışabilir? Zor gibi görünse de görüntüdeki araçlar bu kazayı gerçekleştirmeyi başarıyor…

İlk örneğimizde, başka bir yerde ve  başka bir şekilde kaza yapmış iki araç  anlaşarak bir kavşağa geliyor. Arka  arkaya kavşağa gelen araçlar önce  kenara park edip planlarını  detaylandırıyor, daha sonra ise kaza  mizanseni yaratıp, iki aracı burun  buruna getiriyor ve araçların fotoğrafını  çekiyor. Bu fotoğrafları da etrafa  bıraktıkları cam parçalarıyla süslüyor.  Ancak Quick Sigorta Hasar Ekibi,  konuyu dikkatli bir şekilde takip ederek  bu görüntülere ulaştı. İlgili taraflar söz  konusu görüntüler sonrasında Quick  Sigorta’ya hasarla ilgili feragatname verdi.

9 Ağustos 2017

İlgili Haberler

Yazarlar