Tesla primleri belirlemek için araç verilerini kullanacak

Tesla’nın piyasaya süreceği sigorta ürünü hakkında açıklamalarda bulunan Tesla sigorta direktörü Matthew Edmonds, araçlardan aldıkları verilerle sigorta primlerini belirleyebileceklerini söyledi.

Tesla’nın üst düzey şirket yöneticisi Matthew Edmonds Tesla’nın sigorta ürünü hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Edmonds, sigorta primlerini belirlemek için araç kamera görüntüsü ve GPS gibi bireysel müşteri verilerinin kullanılacağını fakat bu sürecin ABD eyalet yasalarına ve sürücülerin yetkisine bağlı kurallarla işleyeceğini açıkladı.

Elon Musk, oto sigortası oranlarının, sürücü asistanı ve kendi kendine sürüş teknolojisi standart hale geldikçe düşmesi gerektiği fikrini savunuyor.

Tesla, şerit tutuşunu izleyen ve araç çevresini kaydeden kameralar da dahil olmak üzere, araçları standart olarak gelişmiş sürücü yardım özellikleriyle donatılmış az sayıdaki üreticilerden biri olarak tanınıyor. Tesla’nın Sigorta Başkanı Matthew Edmonds yaptığı açıklamada, şirketin sigortacıların kullandığı verilerden farklı bir veriyi fiyatlandırma için kullanmayacaklarını belirtti. Edmonds, Tesla’nın sigorta programını bir sonrakine hangi ülkede genişleteceği sorusuna ise “Nüfusun kalabalık bulunduğu ülkeleri seçin, bulunacağımız ülkeler muhtemelen onlardan biri olacak” dedi.

6 Eylül 2019

İlgili Haberler

Yazarlar