Quick Sigorta’dan ikinci suistimal videosu

Daha önce kaza süsü verip hasar talebinde bulunan dolandırıcıların görüntülerini aktaran Quick Sigorta, bu sefer çocuklarının yaptığı kazayı üstlenen babanın yaptığı suistimali gündeme getirdi.

Quick Sigorta kendi internet siteleri QBLOG’da “sigorta suistimali”ne ilişkin ikinci videolarını paylaştı. Bir önceki videoda kaza süsü verip hasar talebinde bulunan dolandırıcılar kameraya yansımıştı. Bu kez görüntülere trafik kazası yapan üç çocuk yansıyor. Olayın ardından baba sigorta şirketini arayarak kaza yaptığını ve hasarın ödenmesi gerektiğini iddia ediyor. Ancak eksperlerin ayrıntılı araştırması sonucunda kaza anının video görüntülerine ulaşılıyor.

ÇOCUKLARIN KAZA ANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KAZA SÜSÜ VERİLEN OLAYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Qblog’da “Kazayı kim yaptı?” başlığıyla yayımlanan haber şöyle:

Sigorta Suistimali dosyalarını paylaşmaya, sigorta şirketlerinin maliyetlerini etkileyen bu dolandırıcılık yöntemlerini ortaya çıkartmaya devam ediyoruz. İşte çocukların ve onlara örnek olması gereken bir babanın dahil olduğu yeni suistimal dosyası!

Quick Sigorta olarak, sigorta şirketi maliyetlerinin ve sigorta fiyatlarının yükselmesine neden olan “Sigorta Suistimali” dosyasını ele alacağımızı, bu türde olayların örneklerini sizinle paylaşacağımızı ve vakit kaybetmeden yasal süreci başlatacağımızı duyurmuştuk.

Sigorta şirketleri, zor durumda olan sigortalılarına yardım ve tazmin işlerini gerçekleştirip, onların yaralarını sarmaya çalışırken bir taraftan da sahte belge ve dokümanlar ile dolandırmaya çalışan ve nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen kişilerle büyük bir mücadeleyi sürdürmek zorunda kalır.

Yeni dosyamızda da yine böyle “dolandırıcılık” içeren ilginç bir durum karşılıyor bizi.

Kazaya karışan bir aracın kapıları açılıyor ve içerisinden çocuklar iniyor. Acı ve şaşkınlık içerisinde araçtan uzaklaşan çocukların hemen ardından, onlara örnek olması gereken bir baba sigorta şirketini arayarak, kazayı kendisini yaptığını iddia ediyor ve sigorta şirketinden hasarı karşılamasını istiyor.

Ancak eksperlerin ayrıntılı araştırması sonucunda kaza anının video görüntülerine ulaşılıyor.

 

11 Ağustos 2017

İlgili Haberler

Yazarlar